آموزش طراحی سایت با وردپرس - آموزش ساخت برنامه اندروید

چکیده کتاب دانشکده کسب و کار

چکیده کتاب دانشکده کسب‌وکار

نویسنده رابرت کیوساکی – شارون.ال.لکتر

 

 

 

 

سلام بر اعضای عزیز سایت همیار آنلاین ، امروز می‌خواهم چکیده ، کتاب دانشکده کسب‌وکار را با شما به اشتراک بگذارم.

مفهوم اصلی کتاب پیرامون موضوع بازاریابی شبکه‌ای است و رابرت از شما دعوت می‌کند که برای ثروتمند شدن ، از طریق بازاریابی شبکه‌ای اقدام کنید ، هرچند که او پول خودش را از طریق بازاریابی شبکه‌ای به دست نیاورده است ، اما از شما دعوت می‌کند تا در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای فعالیت کنید.البته  برداشت من از این حرف رابرت این است که او شبکه‌های اجتماعی را به خاطر پولدار شدن به شما توصیه نمی‌کند ، دلیل اینکه رابرت در این کتاب تأکید می‌کند که در بازاریابی شبکه‌ای شرکت کنید به دلیل آموزش‌هایی است که می‌توانید در این شرکت‌ها یاد بگیرید و این آموزش‌ها را می‌توان در کمتر جایی پیدا کرد و شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای را به دانشکده کسب‌وکار معرفی کرده است.

 

 

 

به شما که علاقمند بازاریابی شبکه ای هستید، پیشنهاد میکنم، مقاله کارافرینی را از دست ندهید

 

 

اگر کتاب ” چرا دانش آموزان ممتاز برای دانش آموزان ضعیف کار می‌کنند ” از رابرت کی.ساکی را مطالعه کرده باشید حتماً میدانید ، رابرت منتقد شدید نظام آموزشی است ، معتقد است که در نظام آموزشی به ما می‌آموزند که چگونه کارمند خوبی باشیم و نظام آموزشی هیچ‌گاه برای اینکه کارفرما خوبی باشیم تشویق نمی‌کند ، حتماً این حرف را از دوران مدرسه به خاطر دارید ، به مدرسه برو تا نمره خوبی بگیری و بتوانی در جای خوبی استخدام شوی ! رابرت می‌گوید باید در مدرسه به ما آموزش‌هایی را یاد بدهند تا بتوانم از این آموزش‌ها در زندگی استفاده کنیم و بتوانم پول خودمان را بسیاریم و من هم با رابرت در این زمینه موافقم.

 

دلیل اینکه رابرت اسم این کتاب را دانشکده کسب‌وکار گذاشته است ، او معتقد است آموزش‌هایی که برای ثروتمند شدن ، در مدرسه به ما یاد نمی‌دهند را می‌توانیم در شبکه‌های بازاریابی شبکه‌ای یاد بگیریم و در این کتاب ۷ دلیل را برای اثبات حرف‌های خودش بیان می‌کند ، هرچند من باکار کردن در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای موفق نیستم اما با حرف‌های رابرت برای درس‌هایی که می‌توانیم از این شبکه بگیریم کاملاً موافقم.

چرا به این مقاله نگاهی نمی‌کنید؟   چکیده کتاب اثر مرکب دارن هاردی

 

دلیل شماره ۱ : فرصت برابر

رابرت می‌گوید در بازاریابی شبکه‌ای همه افراد برای رسیدن به موفقت بیشتر به هم کمک می‌کند و به آموزش می‌دهند ، چون برای پیشرفت به اعضا نیاز دارند اما در کسب‌وکارهای معمولی چنین چیزی نیست ، و می‌گوید در کسب‌وکارهای معمولی مبتنی بر نظام ارزشی بقای اصلح هستند یعنی افرادی که شایستگی بیشتری دارند می‌مانند و افرادی که شایستگی ندارند از میدان خارج می‌شوند بدون اینکه فردی نگران حال این شخص باشد.در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای اعضا بسیار منعطف هستند و اگر شما پیشرفت کندی هم داشته باشید به شما کمک می‌کنند تا بتوانید ایراد کارتان را پیدا کنید و این افراد دل سوز شما هستند.

 

ارزش شماره ۲ : مسئله فقط پول نیست

رابرت در ارزش شماره ۲ می‌گوید در بازاریابی شبکه‌ای شما چیزی بیشتر از پولدار شدن را یاد می‌گیرید.شما مهارت‌ها را یاد می‌گیرید نه تئوری‌ها را ، زیرا وقتی به شما آموزشی داده می‌شود باید بتوانید این آموزش‌ها را اجرا کنید باید بتوانید بر ترس و کم روی خودتان غلبه کنید و معتقد است که افراد زمانی می‌توانند چیزی را یاد بگیرند که در زندگی خودشان تست کنند ، با خواندن کتاب نمی‌توانیم بر ترس از شکست غلبه کنیم اما مطمئن وقتی تصمیم بگیریم که بر ترس خودمان غلبه کنیم و بخواهیم که حرف خودمان را با صراحت بیان کنیم مطمئن شجاع‌تر می‌شویم ، در بازاریابی شبکه‌ای مهارت‌هایی را که به شما آموزش داده می‌شود ، باید خودتان تمرین کنید و یاد بگیرید ، باید بااحساس ترس از شنیدن نه کنار بیاید و این ترس از شنیدن ” نه ” را وقتی یاد بگیرید ، این مهارت در زندگی به شما کمک می‌کند.

 

ارزش شماره ۳ : دوستانی که شمارا به جلو میرانند نه عقب

رابرت افراد را ازنظر نوع درامد به ۴ دسته تقسیم می‌کند.

۱-کارمند : افرادی که برایشان امنیت شغلی از همه‌چیز مهم‌تر است

۲-خویش‌فرما : افرادی که می‌خواهند از دانش خودشان کسب درامد کنند و معتقد هستند که هیچ فردی بهتر از خودشان کارها را انجام نمی‌دهد.مانند وکلا و دکتران

۳-مالک کسب‌وکار : افرادی که بیش از ۵۰۰ نفر کارمند دارند .

۴ سرمایه‌گذار

 

رابرت می‌گوید در بازاریابی شبکه‌ای شما یاد می‌گیرید که چگونه مالک کسب‌وکار باشید ، برای پول کار نکنید و چگونه کاری کنید که پولتان برای شما کار کند.

چرا به این مقاله نگاهی نمی‌کنید؟   فعلا مارشمالو را نخور !

در بازاریابی شبکه‌ای با افرادی آشنا می‌شوید که همه جزء مالکان کسب‌وکار هستند و این طبعی است که شما با دیدن موفقیت دوستانتان در این کسب‌وکار ترغیب شوید و به این باور برسید که شما هم می‌توانید مالک کسب‌وکار خودتان باشید.

 

 

ارزش شماره ۴ : ارزش شبکه

رابرت معتقد است نظام آموزشی دیدن جنگل را به ما نمی‌آموزد به ما یاد می‌دهد که چگونه به‌صورت تک‌به‌تک درختان را ببینیم اما جنگل با جمعی از درجتان معنا پیدا می‌کند ، در کسب‌وکار شبکه‌ای متوانیم شبکه بسازیم و ساخت شبکه تنها راز موفقیت است ، رابرت می‌گوید در کسب‌وکارهای معمولی هم تنها کسب‌وکارهایی موفق شدند که توانستند برای خودشان شبکه‌سازی کنند ، مانند رستوران‌های مک‌دونالد که توانستد با شبکه‌سازی به نتایج عالی برسند.

رابرت می‌گوید ، این‌که بگوییم هیچ‌کس مانند ما کار نمی‌کند و بخواهیم همیشه همه کارها را خودمان انجام بدیم یکی از اشتباهاتی است که در نظام آموزشی به ما یاد داده‌اند ، باید بتوانیم برای رشد کسب‌وکار خودمان از افراد کمک بگیریم ، نکته جالب در بازاریابی شبکه‌ای این مورد است که علاوه بر اینکه از دیگران کمک می‌گیریم تا خودمان رشد کنیم باید به دیگران هم کمک کنیم و با انحا هم اصول بازی را یاد بدهیم.

 

ارزش شماره ۵ :پرورش مهم‌ترین مهارت کسب‌وکار

رابرت کیوساکی می‌گوید مهم‌ترین مهارت کسب‌وکار فروشندگی است ، بدر هر شغل و هر حرفه‌ای که هستیم مهم نیست ، باید بتوانیم مهارت فروشندگی خودمان را تقویت کنیم ، ما انسان‌ها همیشه در حال فروش هستیم ، حرف‌هایمان را به دیگران می‌فروشیم . کودک وقتی گریه می‌کند در حال فروشندگی خودش برای ماست ، در فروشندگی باید سمج باشیم ، اگر بتوانیم خودمان را خوب بفروشیم در همه مراحل زندگی موفق هستیم ، معلمی که نمی‌تواند دانش آموزان را ترغیب کند تا در س را گوش دهند در حقیقت نمی‌تواند خودش و مطالب را به دانش آموزان بفروشند ، اکثر افراد وقتی صحبت از فروش می‌شود میگویند ما نیازی به این کار نداریم اما واقعیت این است برای اینکه بتوانیم در زندگی بهتر خواسته‌های خودمان را دریافت کنیم باید بهتر بفروشیم ، این مهارتی است که می‌توانیم در بازاریابی شبکه‌ای با تمرین به دست آوریم.

چرا به این مقاله نگاهی نمی‌کنید؟   همکاری در ویرایش کتاب

در فروشندگی باید جسور باشیم ، از شنیدن جواب‌های نه نترسیم اگر بخواهیم به خاطر ترس از شنیدن نه به گوشه‌ای پناه ببریم هیچ‌گاه موفق نخواهیم شد و در فروشندگی باید یاد بگیریم برای اینکه بیشتر بفروشیم ارتباطات بیشتری داشته باشیم و تمامی این مهارت‌ها را می‌توانیم در بازاریابی شبکه‌ای بداست آوریم.

 

ارزش شماره ۶ : رهبری

رهبری یکی از اصول موفقیت برای هر کسب‌وکاری است ، اگر نتوانیم کارمندان خودمان را رهبری کنیم و به آن‌ها انگیزه بدهیم ، خواسته‌های آن‌ها را متوجه شویم و به آن‌ها توجه کنیم نمی‌توانیم موفق شویم.رابرت می‌گوید در حقیقت رهبران همان انسان‌های معمولی هستند اما کارهایی را انجام می‌دهند که دیگران جرئتش را ندارند.

رهبران بزرگ اغلب ساکت هستند اما زمانی که لب به سخن می‌گشایند ، روح و روان را مخاطب قرار می‌دهند .وقتی مهارت رهبری را یاد بگیریم ، می‌آموزیم که افرادی که دوروبر ما هستند باید باهوش‌تر از خودمان باشند ، مدیران شرکت‌ها اغلب می‌ترسند از اینکه افراد باهوش را دوروبر خودشان جمع کنند ، اما برای اینکه بتوانیم این مهارت را در خودمان تقویت کنیم ، بازاریابی شبکه‌ای این مهارت را به‌خوبی به ما می‌آموزد، بازاریابی شبکه‌ای به ما می‌آموزد که چگونه روان انسان‌ها را مخاطب قرار دهیم.

 

ارزش هفتم : کار نکردن برای پول

رابرت معتقد است که پول و ثروت کاملاً متفاوت هستند اگر برای پول کارکنید هیچ‌وقت مشکلات شما برطرف نمی‌شود.

رابرت کیوساکی ثروت را این‌گونه تعریف می‌کند : تعداد روزهایی که بعد از کار نکردن بتوانید به زندگی روزمره خودتان ادامه بدهید.در بازاریابی شبکه‌ای وقتی برای خودمان شبکه می‌سازیم ، دیگر کاری نباید انجام دهیم شبکه شما برای گسترش خودش فعالیت می‌کند و شما سود خودتان را خواهید داشت.

دیگر برای پول کار نمی‌کنید و پولتان برای شما کار می‌کند

 

 

البته در کتب ۱۱ ارزش نوشته‌شده است اما من چکیده‌ای از مهم‌ترین ارزش‌ها را برای شما گفتم سعی کردم شمارا با مفهم کلی کتاب آشنا کنم ، در حقیقت رابرت از نوشتن این کتاب ، هدفش تبلیغ برای بازاریابی شبکه‌ای یا ترغیب شما برای فعالیت در بازاریابی شبکه‌ای نبوده است ، او می‌گوید شما آموزش‌های لازم برای ثروتمند شدن را می‌توانید در بازاریابی شبکه‌ای یاد بگیرید و بعدازآن کسب‌وکار خودتان را بسازید.

 

 

 

 

 

سیدمحمود غفاری

معتقدم راه اندازی سایت، کمتر از 5 دقیقه طول می‌کشد،انچه سایت‌های موفق و پول‌ساز را از سایت‌های غیر موفق متمایز میکند، تلاش و پشتکار مدیر سایت برای بروزرسانی مداوم سایت و تولید محتوا است.
اگر میخواهید از اینترنت کسب درامد داشته باشید، به چیزی بیشتر از یک سایت نیاز دارید و آن تلاش و پشتکار همراه با راهنمایی دلسوز در این زمینه است
سیدمحمودغفاری- نویسنده کتاب هفت راز سایت‌های پول ساز

7 دیدگاه

 • مچکرم ازشما .اگه مردم ایران زمین بتونن فقط ارزش شماره ۴ رو به خوبی درک کنند ایران ژاندارمی رو از امریکا خواهد گرفت باورکنید. لامبورگینی باسرعت باد حرکت میکنه چه من بتونم سوارش بشم چه نتونم. گیتار هم یکی از عالیترین سازهاس حالا چه من بتونم بزنم چه نتونم. بازاریابی شبکه ای راحت ترین و مطمئن ترین راه واسه ثروتمند شدنه حالا چه من وارد این کاربشم چه نشم

  • سلام و درود به شما اقا سبحان عزیز
   سبحان جان بابت نظر شما ممنونم، اما من این تجارت را قبول ندارم، چون کار کردن برای دیگران است، مطمئنن در هر حرفه ای که وارد شویم، میتوانیم بعد از این همه تلاش (که قرار است برای بازاریابی در بازاریابی شبکه ای داشته باشیم) کسب و کارمان را راه اندازی کنیم، کسب و کاری که نیازی به حضورمان نداشته باشد و برایمان پول چاپ کند.
   من در اینجا خلاصه ای از کتاب را قرار دادم اما، واقعا از صمیم قلب به بازاریابی شبکه ای اعتقاد ندارم، تا زمانی که خودم بتوانم شرکتی را راه اندازی کنم که دیگران برایم بازاریابی را انجام دهند( مدیر اصلی شرکت باشم)
   به هر حال امیدوارم هر جا هستی کسب و کارت پول ساز باشد

   • سلام برادر عزیز
    در بازاریابی شبکه هیچ کس برای کس دیگر کار نمی کند و این مقوله کلا برداشته شده است چرا که عدالت در سیستم این را نشان داده که حتی کسی که ۴ سطح از شما پایینتر باشد می تواند درامدی بیشتر از شما در بیارد .
    نظری که شما دادی یعنی اینکه من خرید میکنم بالا دستی می خوره .
    در عرصه ی قبلی که شرکت های هرمی فعالیت می کردند چنین فرمایشی که شما فرمودید صدق میکرد.
    (اگر می خواهید یک کاری رو نفی کنید اول باید اون رو کاملا بشناسید)

    ببخشید که وقتتون رو گرفتم

   • شما اول نتورک را بشناسید بعدا نظر شخصی بدین..
    با این حرفتون مشخصه اصلا متوجه بازاریابی شبکه ای نشدین!
    نتورک به شما ازادی زمانی و مالی میده، کدوم رییس شرکتی ازادی زمانی داره؟!
    البته اگه تعریف دقیق ازادی رو بدونین!!

   • سلام دوست عزیز شما فکر میکنی کسانی که بازاریابی شبکه ایی انجام میدن و پورسانت های میلیونی و میلیاردی میگیرن نمیتونن شرکت راه اندازی کنن در خواست میکنم برای چرایی این موضوع حتما تحقیق کن برادر به نای خیلی خوبی میرسی

ما را دنبال کنید

تماس با ما

تلفن همراه: 09190395257
سامانه پیامک: 3000215510

نماد اعتماد

نماد اعتماد

پر امتیازترین محصولات