آموزش وردپرس

افزایش امنیت وردپرس

راهکارهای افزایش امنیت وردپرس هنگام نصب وردپرس

 

یکی از شایع ترین مشکلات مدیران سایت‌های وردپرس، امنیت سایت وردپرس می‌باشد، اکثر وب مستران زمانی که قصد دارند برای راه اندازی وب سایت هزینه کنند، ترس از آن دارند، که سایت ان‌ها هک شود.

در این مقاله میخواهم درمورد راهکارهای افزایش امنیت وردپرس هنگام راه اندازی و نصب وردپرس با شما صحبت کنیم و در مقاله های بعدی در مورد افزایش امنیت وردپرس بعد از نصب و راه اندازی سایت با شما صحبت میکنیم تا هیچگاه امنیت سایت وردپرس شما به خطر نیفتد.

زمانی که قرار است با زمان و پول برای سایتمان سرمایه گذاری کنیم گاهی اوقات یک اشتباه کوچک میتواند تمام زحمات چندین و چند ساله ما را هدر بدهد و جریان درامدی ما را به خطر بیاندازد برای اینکه از این مشکلات جلوگیری کنیم بهتر است با راهکارهای افزایش امنیت سایت بیشتر اشنا باشیم تا خدایی نکرده امنیت سایت ما به خطر نیفتد.

 

۱- چند سال گذشته زمانی که وردپرس نصب می شد، نام کاربری به صورت خودکار ADMIN بود ، در آپدیت‌های بعدی وردپرس این امکان افزوده شد که هر وبمستر هنگام نصب بتواند، نام کاربری برای سایت انتخاب کند، اما اکثر وب مستران وردپرس نام کاربری را برحسب عادت aDMIN انتخاب می‌کنند این مورد یکی از شایع ترین مشکلاتی است که بین کاربران وردپرس وجود دارد، به شما توصیه می کنیم که هیچ وقت هنگام راه‌اندازی سایت وردپرس از نام کاربری ADMIN  برای سایت اسنفاده نکنید، اگر قبلا سایتان را راه اندازی کرده‌اید میتوانید به کمک افزونه نام کاربری را تغییر دهید یا اینکه با مراجعه به دیتابیس phpmyadmin بخش user می‌توانید نام کاربری Admin  را به نام کاربری دلخواه تغییر دهید.

چرا به این مقاله نگاهی نمی‌کنید؟   فریب طراحان سایت را نخورید

 

۲- هنگام نصب وردپرس، از شما در مورد پیشوند جداول وردپرس سوال می‌شود، این جدول پیشوند به صورت پیش فرض wp  است، پیشنهاد ما این است که هنگام نصب این پیشوند را عوض کنید تا امنیت سایت شما بالاتر برود، اگر قبلا سایت وردپرس نصب کرده‌اید به کمک افزونه change bd میتوانید پیشوند جداول را تغییر دهید البته در این مواقع که سایت شما راه اندازی شده است پیشنهاد ما این است که از سایت خود بک اپ بگیرید یا این کار را به متخصص بسپارید تا برای اطلاعات سایت شما مشکلی بوجود نیاید.

 

 

هکر میتواند، با کمکی جستجو نام کاربری یا پیشوند جداول شما را پیدا کنند اما رعایت همین نکات ساده باعث ایجاد وقفه در هک سایت می شود و شاید هکر را از ایجاد خرابکاری در سایت شما منصرف کند، این موارد بسیار ریز و کوچه هستند اما رعایت همین نکات ریز به مرور زمان امنیت سایت شما را بالا تر می برد

 

در این مقاله به راهکارهای افزایش امنیت وردپرس هنگام نصب وردپرس پرداخته شد، در مقاله بعدی در مورد راهکارهای افزایش امنیت سایت وردپرس بعد از نصب وردپرس صحبت می‌کنیم.

 

سیدمحمود غفاری

معتقدم راه اندازی سایت، کمتر از 5 دقیقه طول می‌کشد،انچه سایت‌های موفق و پول‌ساز را از سایت‌های غیر موفق متمایز میکند، تلاش و پشتکار مدیر سایت برای بروزرسانی مداوم سایت و تولید محتوا است. اگر میخواهید از اینترنت کسب درامد داشته باشید، به چیزی بیشتر از یک سایت نیاز دارید و آن تلاش و پشتکار همراه با راهنمایی دلسوز در این زمینه است سیدمحمودغفاری- نویسنده کتاب هفت راز سایت‌های پول ساز

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن