آموزش طراحی سایت با وردپرس - آموزش ساخت برنامه اندروید

هدف گیری نیازهای مشتریان

 

 

 

 

در هفته گذشته دو فایل صوتی در مورد بازاریابی هدایای تبلیغاتی در کانال تلگرام همیار آنلاین قرار گرفت که در مورد ضرورت استفاده از هدایای تبلیغاتی و شیوه نگارش متون تبلیغاتی برای هدایای تبلیغاتی مطالبی بیان شد .

اگر این فایل ها گوش نداده اید، می‌توایند فایل‌ها را دانلود نمایید

 

فایل صوتی شماره ۱ :

[mejsaudio mp3=”http://hamyareonline.com/wp-content/uploads/2016/07/بازاریابی-با-هدایای-تبلیغاتی.mp3″ width=”555″ height=”360]

 

فایل صوتی شماره ۲:

[mejsaudio mp3=”http://hamyareonline.com/wp-content/uploads/2016/07/gift-hamyareonline.mp3″ width=”555″ height=”360]

 

[کانال تلگرام همیار آنلاین]

 

گاهی اوقات قصدمان از قرار دادن هدایای تبلیغاتی افزایش فروش لحظه‌ای باشد، می‌خواهیم برای افزایش لحظه‌ای فروش یک محصول و  ترغیب مشتری از هدایای تبلیغاتی استفاده کنیم تا مشتری هرچه سریع‌تر برای خرید اقدام نمایید، در این مورد نحوه ارائه پیشنهاد بیشتر پراهمیت خواهد بود.

مقاله‌ای که در سایت همیار آنلاین منتشرشده است، یکی از مثال‌های کتاب ایده عالی مستدام است.

 

 

 

بیایید فرض کنیم تولیدکننده محصولات آموزشی ویژه ارگان‌های دولتی هستیم، ترغیب کارمندان به افزایش بهره‌وری دشوار است، چون کارمندان دلیلی برای انجام این کار پیدا نمی‌کنند، اگر شرکت شما این بار محصول آموزشی برای کارمندان آتش‌نشان تولید کرده باشد و بخواهیم در این محصول آموزشی کارمند را با ترفندهای بیشتر برای مراقبت از خودشان آشنا کنیم می‌توانیم از هدایای تبلیغاتی استفاده کنیم، اما نحوه بیان ما می‌تواند فروش را افزایش دهد، یا اینکه حتی  قرار دادن همین هدیه بابیان نامناسب فروشمان را کاهش دهد.

 

 

می‌توانیم با آتش‌نشان‌ها تماس بگیریم، محصول آموزشی را معرفی کنیم و بگویم در صورت خرید این محصول، به‌عنوان هدیه یک دستگاه پخت ذرت برای شما ارسال می‌کنیم.

چرا به این مقاله نگاهی نمی‌کنید؟   آیا می‌توانیم با فروش هاست ثروتمند شویم؟

احتمالاً آتش‌نشان تمایلی به دریافت محصول آموزشی نشان نمی‌دهد، آتش‌نشان پیش خود می‌گوید، من شخصیت والایی دارم که حاضرم جانم را به خطر در معرض خطر قرار دهم تا جان دیگران را نجارت دهم، این شرکت با وقاحت کامل به من پیشنهاد رشوه می‌دهد، اگر من مطالب این دوره را یاد بگیرم برایم یک دستگاه پخت ذرت ارسال می‌کند! هدفم از خرید این محصول ارتقای مهارت‌های آتش‌نشانی است نه اینکه دستگاه پخت ذرت هدیه بگیرم.

 

 

حالا بیایید پیشنهاد خودمان را به نحو دیگری بیان کنیم، بعد از معرفی محصول آموزشی، بگوییم شما می‌توانید به کمک این محصول افراد بیشتری را از مرگ نجات دهید و سرعت عمل‌تان را در مواجهه با خطرات احتمالی بالاتر ببرید همچنین با خرید این دوره آموزشی به‌عنوان تشکر از شما، برای وقتی‌که جهت یادگرفتن مطالب این دوره آموزشی و نجات جان انسان‌ها صرف می‌کنید به‌عنوان هدیه یک دستگاه ذرت بوداده نیز ارسال می‌شود.

 

شما قضاوت کنید، احتمال فروش در کدام حالت بیشتر خواهد بود؟

در پیام اول هدف هدیه هدف‌گیری نیازهای فیزیکی آتش‌نشان بود، می‌خواستیم با قرار دادن هدیه محصول‌مان را به آتش‌نشان بفروشیم.

در پیام دوم، هدف هدیه، هدف‌گیری نیازهای معنوی آتش‌نشان بود، می‌خواستم به‌عنوان تشکر از آتش‌نشان جهت صرف وقت و یادگیری آموزش هدیه‌ای به او ببخشیم، در حقیقت در پیام دوم از سطح فیزیک بالاتر رفتیم، و در مورد ارتقای دانش و خودشکوفایی با آتش‌نشان صحبت کردیم.

 

سال‌ها قبل مازلو برای بیان جملات بازاریابی، هرمی را مطرح کرد که به هرم مازلو معروف است، مازلو می‌گوید بهترین راه برای نوشتن جملات تبلیغاتی بازاریابی، هدف گیری نیازهای افراد بر اساس این هرم است.

چرا به این مقاله نگاهی نمی‌کنید؟   بازاریابی اجتماعی

 

 

هرم مازلو از نوک هرم به سمت قاعده به‌صورت زیر است :

تعالی : کمک به دیگران برای درک توانایی ها

خود شکوفایی : درک توانایی‌های بالقوه خود

زیبایی‌شناختی : تقارن ، نظم ، زیبایی

یادگیری : دانستن و فهمیدن

شأن و منزلت : پذیرفته شدن ، صلاحیت داشتن و استقلال داشتن

تعلق : عشق ، خانواده‌دوستی

امنیت : حفاظت، ایمنی، پایداری

فیزیکی : گرسنگی، تشنگی، جسمانی

 

 

 

در این دیدگاه مازلو می‌گوید هرگاه بتوانیم این نیازهای را در نظر بگیریم و پیام‌های بازاریابی را برای برطرف شدن این نیازها منتشر کنیم، موفق‌تر خواهیم بود. البته در دیدگاه مازلو افراد باید سطح اولیه نیازهای‌شان برطرف شده باشد تا بتوانند به سطح دوم بروند. مازلو معتقد است که برای جامعه برطرف کردن نیازهای فیزیکی مهم‌تر از امنیت است و عشق بعد از امنیت قرار می‌گیرد.

 

 

اما دیدگاه چیپ و دن هیث نویسندگان کتاب ایده عالی مستدام چیز دیگری است، افراد می‌توانند بدون اینکه سطوح اولیه نیازهای خودشان پاسخ بدهند، نیازهای بالاتر هرم مازلو را براورده سازند و مثالی که در کتاب ایده عالی مستدام اورده شده است، در مورد هنرمندی است که گرسنه است، این هنرمند نتوانسته به نیازهای اولیه خودش پاسخ بدهد اما ،توانسته مهارت هنری خودش را شکوفا کند.

 

بهترین حالت برای اینکه بتوانیم نیاز افراد را پیدا کنیم می‌توانیم از ۳ سؤال کمک بگیریم، هنگامی‌که خودمان را جای مشتریان بگذاریم و به این سؤالات پاسخ دهیم، می‌توانیم نیازهای مشتریان را بهتر درک کنیم و پیشنهادا‌ت را به نحوه مؤثرتری بیان کنیم.

۱-من چه کسی هستم و در چه جایگاهی قرار دارم؟

چرا به این مقاله نگاهی نمی‌کنید؟   راه‌اندازی اشتراک ویژه وردپرس

۲-از من چه توقعی دارند؟

۳-همکاران من اگر در این موقعیت قرار بگیرند چه اقدامی را انجام می‌دهند؟

 

 

 

به ویدیو بالا دقت کنید، این ویدیو در رسانه صداوسیما پخش می‌شود، جایی که برای تبلیغات باید هزینه زیادی پرداخت شود. چرا باید به این شماره زنگ بزنید؟ اصلاً مخاطب و جامعه هدف کیست؟

این چون تبلت جایزه می‌دهند باید به این شماره تلفن زنگ زد؟

 

 

 

به‌هرحال اگر بتوانیم نیاز بالای هرم مازلو را هدف قرار دهیم خیلی راحت‌تر می‌توانیم، محصول بفروشیم وقتی پیشنهاد اول را به آتش‌نشان مطرح می‌کنیم، این پیشنهاد شبیه به رشوه است که پایین‌ترین سطح هرم مازلو را در برمی‌گیرد، اما با پیشنهاد دوم، شأن و منزلت اجتماعی آتش‌نشان را در راستای خود شکوفایی بالا می‌بریم.

 

 

 

سیدمحمود غفاری

معتقدم راه اندازی سایت، کمتر از 5 دقیقه طول می‌کشد،انچه سایت‌های موفق و پول‌ساز را از سایت‌های غیر موفق متمایز میکند، تلاش و پشتکار مدیر سایت برای بروزرسانی مداوم سایت و تولید محتوا است.
اگر میخواهید از اینترنت کسب درامد داشته باشید، به چیزی بیشتر از یک سایت نیاز دارید و آن تلاش و پشتکار همراه با راهنمایی دلسوز در این زمینه است
سیدمحمودغفاری- نویسنده کتاب هفت راز سایت‌های پول ساز

2 دیدگاه

  • سلام
    مثل همیشه عالی وموثر ومن خیلی چیزهایی یادگرفتم وازشما بابت قراردادن این مطالب وسایت خوبتان متشکرم وآرزوی موفقیت برای شما دارم وتیم محترمتان

  • سلام. من از قالب صحیفه استفاده می کنم. چرا در صفحه توضیح محصول من بجای اینکه لینک های توضیحات و نظرات در ابلا قرار بگیرند، در کنار توضیحات محصول قرار می گیرند؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

ما را دنبال کنید

تماس با ما

تلفن همراه: 09190395257
سامانه پیامک: 3000215510

نماد اعتماد

نماد اعتماد

پر امتیازترین محصولات