فوت‌وفن کسب‌وکار اینترنتی

فوت‌وفن کسب‌وکار اینترنتی

 

 

حجم ویدیو : ۱۰۴ مگ

 

 

سلام به اعضای عزیز سایت همیار آنلاین

به شما تبریک میگویم که ده جلسه گام به گام همراه با همیار آنلاین پیش امدید.

ورود شما را به دهمین جلسه یا بهتر بگویم اخرین جلسه از دوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی تبریک میگویم.

در این جلسه میخواهم در مورد شیوه های کسب و کار اینترنتی ، مزیت های کسب و کار اینترنتی ، بوم کسب و کار با شما صحبت کنم و در ۵ دقیقه اخر این جلسه نیز میخواهم در مورد خودم و خصوصیات اخلاقی خودم با شما صحبت کنم و البته از شما خواهشی هم خواهم داشت !

 

اکثر افراد وقتی صحبت از کسب و کار اینترنتی میشود ذهنشان به این سمت میرود ، یک سایت راه اندازی کنند ، در سایت مطالبی را قرار دهند که بازدید کنندگان بیشتر دنبال این جور محتوا هستند و بعد از اینکه بازدید کننده به سایت رجوع کرد ، با انواع تبلیغ های پاپ اپ ، برنده شدید و خلاصه بگویم با تبلیغات مزاحم اینترنتی میخواهد کسب درامد کنند !

چه فکر باطلی ، و خب مطمئنن شما که در این دوره اموزشی کسب و کار اینترنتی شرکت کرده اید هیچ گاه چنین فکری نخواهید کرد.

 

من یک سمینار در دانشگاه ازاد شهربابک داشتم و خیلی دوست داشتم ویدیو همان سمینار را در اینجا برای شما قرار دهم اما خب کیفیت صدا و تصویر سمینار به قدری پایین بود که تصمیم گرفتم این ویدیو را برای شما ظبط کنم و این مقاله را بنویسم در این مقاله سعی میکنم کلایت این سمینار را خدمت شما عرض کنم اما خب شما میتوانید با جستجو در سایت ، این سمینار را مشاهده کنید

(از اینکه کیفیت سمینار تجارت الکترونیک کمی پایین میباشد از شما عذر خواهی میکنم)

 

من کسب و کار های اینترنتی را به ۴ دسته تقسیم بندی میکنم ،

کسب و کار ۱ : فروش کالا

کسب و کار ۲ : فروش خدمات

کسب و کار ۳ : فروش محصولات و دوره های اموزشی

کسب و کار ۴ : قرار دادن تبلیغات هدفمند و متاسب با سایت

 

حال میخواهم کمی در مورد هر کدام از این کسب و کار ها بیشتر صحبت کنم.در کسب و کار اینترنتی فروش کالا ، خب میزان سود تقریبا مشخص است ، شما یک کالا را تهیه میکنید در سایت خودتان قرار میدهید ، مشتری بعد از اینکه این محصول را در سایت شما سفارش داد ، این کالا را به خریدار ارسال میکنید.

 

اکثر افرادی که تصمیم میگیرند فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند ، و گاهی اوقات برای مشاوره هم به من مراجعه میکنند همه تصمیم دارند سایت هایی راه اندازی کنند و در سایت های خودشان کالا های دیجیتالی ، مانند موبایل ،تبلت ، لپ تاپ بفروشند چون نتیجه تلاش این سایت ها را بعد از ده سال میبینند و اکثرا هم نام دامنه سایت را ، واژه هایی مانند دیجی کالا ، ال دیجیتال ، زنبیل و … قرار میدهد.

 

هنگامی که به این افراد میگویم چرا باید از سایت شما خرید کنم ؟ ایا شما برای سایت خودتان یک مزیت رقابتی دارید ؟ میگوید مزیت رقابتی چیست ؟ به انها توضیح میدهم چرا باید وقتی از سایت دیگری تاکنون خرید انجام میدادم و از خرید های خودم راضی هستم از سایت شما خرید انجام دهم ؟

کمی فکر میکنند و بعد میگوید : قیمت ! اری قیمت ، در سایت قیمت ها را از همه چا پایین تر میزنیم و شما از سایت ما خرید انجام میدهید ! اما به نظر من به هیچ وجه قیمت مزیت رقابتی نیست ! به هیچ وجه

خیلی اوقات من در فروشگاه های فیزیکی یا در فروشگاه های انلاین فروشگاه هایی را دیده ام که قیمت انها خیلی مناسب بوده است ولی از انها خرید نکرده ام  و قیمت پایین اینها نتواسته من را جذب کند !

پس این ارزش پیشنهادی انها و پیشنهاد انها یک پیشنهاد رد نشدنی نبوده است ! ختی شاید بتوان اخلاق فروشنده را جزئی از مزیت رقابتی دانست ، این که بتوانیم در کسب و کار خودمان به کارمندان یاد دهیم چگونه با مشتری برخود داشته باشد میتواند نوعی مزیت رقابتی باشد که حتی رقیبان به سرعت نمیتوانند ان را بدست بیاورند خیلی اوقات من خریدم را فقط به خاطر اخلاق و برخورد خوب فروشنده انجام داده ام و مطمئنم برای شما هم چنین شرایطی پیش امده است.

 

بگذریم …

 

بعضی دیگر امکانات کسب و کار را با ارزش پیشنهادی را با اشتباه میگیرند ! میگویند سایت ما نرم افزار اندروید دارد ، سایت ما دو زبانه است ، این موارد امکانات کسب و کار شما است و خیلی هم عالی ، اما هیچ گاه فکر نمیکنم افرادی به خاطر اینکه سایت شما نرم افزار اندروید دارد حاضر باشند از شما خرید انجام دهند.

 

کسب و کار نوع دوم فروش خدمات یا بهتر بگویم ارائه خدمات است ، کسب و کارهایی که طراحی سایت انجام میدهند یا پنل پیامک میفروشند ، هاست و دامنه انجاره میدهند و کارهایی این چنین انجام میدهند در حقیقت فروش خدمات را انجام میدهند.

 

کسب و کار نوع سوم ، کسب و کار مورد علاقه من است ! فروش محصولات اموزشی

البته قبول دارم شاید ذهنیت اکثر ما نسبت به اموزش بد بین باشیم چون در دوران مدرسه و تحصیلات نظام اموزشی همیشه به ما اموزش هایی را یاد داده اند که هیچگاه برای ما کاربردی نبوده است ، البته من منظورم به هیچ وجه این چنین اموزش هایی نیست.

اگر فیلم سمینار کسب و کار اینترنتی ، که در دانشگاه ازاد برگذار شد را تماشا کرده باشید ، خب یک جا من با یکی از دوستانم که به تازگی متاهل شده بود ، شوخی میکنم البته به نظر من این پیشنهاد خیلی هم عالی و پول ساز است ، به او پیشنهاد دادم که در مورد خواستاری و احساسات در جلسه خواستگاری اموزش هایی را ارائه کند  تا بتواند به دیگران کمک کند ، من معتقد به چنین اموزش های جذاب و کاربری هستم ، اموزش هایی که به محض اینکه فرد انها را اجرا کرد قابل استفاده باشند.

جدای از بحث درامد مالی خیلی خوب در فروش اموزش ، به نظر من چیزی که ختی بیشتر از پول هم ارزش دارد ، پیام ها و ایمیل های تشکر افراد است ، وقتی فردی ایمیل میزند که مشکل من برطرف شده است ممنونم ، این یک حس فوق العاده است ، این که افراد در قبال حل شدن مشکلشان هزینه ای را با خوشحالی پرداخت میکنند خیلی عالی است.

به نظر من کار هر یک از ما ، جزئی از زندگی ما میباشد و حال اگر بتوانیم این شغل خودمان را با علاقه های خودم هم جهت کنیم هیلی عالی میشود ، یعنی اموزشی هایی را به دیگران ارائه کنیم که خودمان به این مسائل علاقه داریم.

نکته : هیچ گاه نترسید ! همیشه افرادی هستند که دوست دارند به جایگاه فعلی شما برسند ، محصولات خودتان را به این افراد بفروشید ، حتما دقت کرده اید ، وقتی به یک مهمانی میروید ، پسر خاله شما پیش شما می اید و در مورد زمینه ای خاض از شما کمک میخواهد و شما را در یک زمینه استاد میداند ، خب خیلی عالی است ، همین محتوا را به صورت اموزش به دیگران ارائه کنید.

 

همیشه نباید اموزش هایی که ارائه میکنیم ، اموزش های خیلی عجیب و غریب باشد و اموزش هایی در مورد نحوه فرستادن سفینه به مریخ را اموزش دهیم ! بهترین اموزشس ها اموزش هایی هستند که در مورد علاقه های خودمان هستند ، شاید به موسیقی علاقه دارید ، خیلی عالی است این اموزش را به دیگران ارائه دهید مشکل انها را برطرف کنید و در قبالش هم هزینه ای دریافت کنید.

 

کسب کار چهارم : تبلیغات است ، البته منظور من تبلیغات مزاحمی نیست که به صورت پاپ اپ باز میشود ، درامد خیلی از سایت های مشهور ایرانی مانند اپارات فقط از تبلیغات است ، تبلیغات خوب است اگر هدفمند انتخاب شود و هم چنین موجب ازار بازدید کننده نشود.

 

 

از این مقاله لذت بردید؟ امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, امتیاز: 1٫00 )
Loading...

درباره نویسنده

به مطالعه کتاب‌های بازاریابی و کسب‌وکار علاقه دارم، خوشحالم که می تونم با ارسال مقاله هام کمکی به شما دوست گرامی کرده باشم. پیشنهاد می کنم برای رسیدن به موفقیت یک لحظه هم کوتاهی نکنید.

حتما نگاهی به این مقالات بیندازید

تاکنون فر نظرشان را ارسال کرده‌اند

 1. فرزاد بستام

  سلام مهندس شما چیزای رو که تو نظر تون بوده خوب توضیح دادین ، اما همه چیز رو نگفتین ، و کسانی که این ویدیوهای اموزشی رو می بینند بعد از مدتی کار با اونها با مشکلات فراوان تری روبرو می شن که این خودش یک عیب است و خوب نیست و همین باعث میشه که مشتری های بعدی شما نباشند .برای مثال :همین ویدیویی که الان گذاشتین تو سایت و ما اونو انلاین می بینیم و بعد دانلود می کنیم به چه صورت اینکار را انجام می دین اگر شما واقعا گذاشتن فایل ویدیویی روی سایت و چگونگی پخش اتلاین اونو را در قالب یک فایل ویدیویی ۱۰ دقیقه یا بیشتر از ۱۰ دقیقه با تمام جزئیات ارائه می دادین خیلی خیلیییییییییییییییییییییییییییی بهتر بود و شاید بعدا سوال خیلی از دوستان دیگه باشه از شما انتظار دارم که اینکار را انجام داده و برایم به همین ارسال کنید تا بتوانم به شما اعتماد بیشتری داشته باشم و از سایت شما خرید کنیم به عنوان یه مشتری و یه دوست منتظر ارائه این فایل (گذاشتن فایل ویدیویی در سایت و پخش انلاین ان ) هستم وسریع برایم ارسال کنید تا بتوانم عذر و بهانه شما را پذیرفته و از سایت شما خرید بیشتری داشته باشم و مشکلم حل بشه :: با تشکر

  پاسخ
  1. سیدمحمود غفاری

   سلام دوست عزیزم اقا فرزاد عزیز

   از اینکه به سوال شما کمی دیر پاسخ دادم عذر خواهی میکنم

   برای قرار دادن ویدیو در سایت ، میتوانید از افزونه
   Video.js – HTML5 Video Player for WordPress
   استفاده کنید بعد از نصب این افزونه در سایت شما ، در ادیتور ، زمان ارسال مقالات یک دکه اضافه میشود ، با کلیک روی این دکمه و قرار دادن لینک دانلود مستقیم ویدیو میتوانید به صورت انلاین ویدیو های خودتان را پخش نمایید.

   لطفا سوالات خودتان را در سایت همیار آنلاین ارسال نمایید ، من دوست دارم هر کمکی از دست من بر بیاد به شما و کاربران همیار آنلاین انجام بدهم.

   موفق باشید

   پاسخ
  1. سیدمحمود غفاری

   دوست عزیزم سلام

   خیلی خوشحال میشم وقتی افرادی را مانند شما میبینم که با اصرار زیاد خودشان تصمیم به یادگیری دارند چیزی که در دانشگاه ها اصلا دیده نمیشود
   از این بابت خیلی خوشحالم و به شما تبریک میگویم که شیفته اموزش های کاربردی هستید
   لینک جلسه هفته دوره کسب و کار اینترنتی :
   http://hamyareonline.com/send-post-on-wordpress/

   شاد باشید

   پایان هفته خوبی داشته باشید

   پاسخ
 2. محسن

  سلام
  یه سوال داشتم بدجوری گیر کردم خدا خیرت بده ببین میتونی یه کمک به من بدی.من xamp رو پاک کردم ودوباره نصب کردم الان که توی ورد پرس تغیراتی میدم نمی تونم وارد سایت خودم بشم و تغیرات رو ببینم قبلا وقتی localhost رو توی مرورگر میزدم وارد سایت خودم میشدم ولی الان صفحه مربوط به xamp بالا میاد چی کار باید بکنم هر کاری میکنم نمی شه ممنون میشم اگه محبت کنید زودتر جواب بدید

  پاسخ
  1. مرتضی ملکوتی

   سلام.
   برای اینکه بتوانیم شما را راهنمایی کنم پیشنهاد میکنم لطفا اسکریت شاپ از صفحه لوکال هاست خودتان ارسال کنید
   اما حدس میزنم احتمالا این مشکل از وجود دیتابیش و کاربر قبلی باشد میتوانید از قسمت phpmyadmin همانطوری مه در ویدیو اموزشی جلسه دوم کسب و کار اینترنتی مشاهده کردید نام کاربری و کلمه عبور بسازید

   موفق باشید

   پاسخ
 3. فرزانه مقصودی

  سلام. ممنون از مطالب مفیدتون
  ببخشید من قبلا یه سوال پرسیده بودم که شما فرمودید هر زمان به جلسه دهم رسیدم ازتون بپرسم…
  من فعلا فایلی برای فروش ندارم و میخوام سایتی که راه اندازی میکنم برای دانلود فایل های مفید باشه… آیا میتونم از دانلود فایل ها هم درآمد به دست بیارم؟ چطور میتونم یاد بگیرم؟
  برای فایل های دانلودی ووکامرس بهتر از edd است؟ اگه ووکامرس رو از آموزش ۰ تا ۱۰۰ شما یاد بگیرم میتونم با edd هم کار کنم؟

  بابت راهنمایی هاتون بیــــــــــــــــنهایت سپاسگزارم
  امیدوارم موفق و پیروز باشید

  پاسخ
  1. سیدمحمود غفاری

   سلام
   خوشحالم از اینکه مطالب مورد توجه شما قرار گرفته است و تبریک میگویم که دوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به پایان رسانده اید
   درود بر شما
   در مورد ووکامرس یا EDD باید بگویم :
   برای راه اندازی فروشگاه فایل های دانلودی از نظر من { بازاریابی اینترنتی } استفاده از ووکامرس مناسبتر است ، چرا که در edd اگر خریدار شما فایل ها را از دست بدهد به فایل های خریداری شده در سایت شما دسترسی ندارد و مطمئنا حس خوبی نسبت به فروشگاه شما نخواهد داشت و که باید به شما ایمیل بزند و مدیریت احتمالا بعد از یک روز و تحقیق در مورد صحت حرف این شخص مجددا فایل ها را ارسال کند اما در ووکامرس شما به مشتریان این اطمینان را میدهید به هر تعداد بار که بخواهند میتواند فایل ها را از حساب کاربری خودشان دانلود نمایید.
   شاید شما دوست داشته باشید اگر سفارشی پرداخت نشد ، به مشتری ایمیل ارسال شود ، این کار در ووکامرس تنها با نصب یک افزونه ساده امکان پذیر است و البته افزونه های کاربردی خیلی زیادی برای ووکامرس وجود دارد.
   کار با EDD بسیار ساده است ، اما موارد مشترکی مانند گرفتن نماد اعتماد ، گرفتن درگاه پرداخت و… وجود دارد

   در مورد فروش فایل ها ، باید لطف کنید توضیحات بیشتری را ارسال نمایید ، منظور شما از فروش فایل ، فروش چه نوع فایلی می باشد ؟ فایل خاصی مد نظر شما است ؟
   لطفا توضیحات بیشتری را ارسال نمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 4. فرزانه مقصودی

  منظور بنده این بود که هیچ فایل یا کالایی مد نظرم نیست که از فروش آن ها به درآمد برسم. چه کالا باشه و چه فایل آموزشی…. شاید در آینده بتونم مهارت های خودمو به حدی برسونم که به صورت آموزشی در اختیار دیگران قرار بدم.

  اما یکسری فایل هایی مربوط به رشته تحصیلی خودم دارم که فک میکنم برای هم رشته ای های خودم خیلی به درد بخور باشه. میخواستم سایتی راه اندازی کنم و این فایل ها رو به صورت رایگان برای دانلود قرار بدم. میخواستم بدونم از این طریق هم میتونم کسب درآمد کنم؟

  پاسخ
 5. رسول میر

  با سلام اگه میشه جلسه ۹ ۱۰ رابرایم بفرستید چون برای من لود نمی شود ویدئو اشکال دارد می شود اگه میشه برایم بفرستید خیلی ممنون میشم بفرستید باتشکر

  پاسخ
 6. سمیه ملکی

  سلام آقای غفاری عزیز
  ممنون از اینکه تمام جلسات رو برای من فرستادید.
  بسیار ممنونم از وقتی که برای کاربران سایت خود میزارید.

  پاسخ
 7. ناصر موحدی

  سلام اقای غفاری عزیز ممنون که جواب ابهامات ما رو میدین.در مورد سوال قبلیم برعکس چیزی که گفتین در اون شرکت هاستینگ که بیشترین آمارو داشت dircet Admin خیلی ارزون تر هم هست؟!سوال دیگه ام اینه که برای اینکه سایتمون سرعت بالا اومدنش وسرعت عملکرد قسمت های مختلف اون بالا باشه باید چقدر فضا خریداری کنیم یا چه چیزای دیگه ای هم در مورد سرعت عملکرد تاثیر گذار هستند؟ممنونم

  پاسخ
  1. مرتضی ملکوتی

   اقای موحدی عزیز سلام
   هاست ها ایران که دایرکت ادمین هستند نسبت به هاست خارجی گرانتر هستند و هاست های دایرکت ادمین و سی پنل خارج از کشور قیمت پایین تری دارند
   برای اینکه سرعت بارگزاری سایت شما بیشتر باشد از هاست های داخل ایران استفاده نمایید
   حجم هاست ، هیچ ارتباطی با سرعت ندارد برای شروع کار هاست ۱۵۰ مگ برایتان کاهی است و در اینده زمانی که نیاز به فضای بیشتری داشتید میتواند این هاست را به فضی بیشتری ارتقا دهید

   پاسخ

چرا نظرتان را نمی تویسید؟ نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *