آموزش وردپرس

معرفی پیشخوان وردپرس

معرفی ویدیویی پیشخوان وردپرس

 

دانلود ویدیو

 

 

سلام به اعضای سایت همیار آنلاین

 

سخن انگیزشی : امروز کارهایی را انجام می‌دهم که دیگران حاضر به انجام این کارها نیستند تا فردا بتوانم کارهایی را انجام دهم که دیگران قادر به انجام این کارها نیستند.

 

به شما تبریک ویژه‌ای میگویم که تا درس ششم دوره راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی گام‌به‌گام پیش‌آمده‌اید.

 

 

مشاهده درس پنجم

 

 

 

در این درس می‌خواهیم در مورد قسمت‌های مختلف پیشخوان مدیریتی وردپرس صحبت کنم، پیشنهاد می‌کنم ویدیو این جلسه را مشاهده نمایید.

در قسمت پیشخوان وردپرس، اولین گزینه پیشخوان هست که شامل دو ایتم است.

 

خانه : می‌تواند در هر قسمتی از مدیریت وردپرس هستید با کلیک روی خانه به داشبورد و پیشخوان اصلی وردپرس منتقل شوید.

 

به‌روزرسانی‌ها : افزونه‌ها ، قالب و حتی نسخه جدید وردپرس را به شما اطلاع می‌دهد ، پیشنهاد من این است سعی کنید همیشه افزونه‌ها و نسخه جدید وردپرس را سریعاً به‌روزرسانی نمایید.خیلی اوقات خطاهایی در وردپرس وجود دارد که در آپدیت جدید ارائه می‌شوند ، اگر شما نسبت به بروزشانی افزونه‌ها و نسخه وردپرس خودتان بی‌تفاوت باشید ممکن است افراد سودجو از این خطاها سوءاستفاده کنند و به سایت شما نفوذ کنند.

 

نوشته‌ها : برای ارسال مقاله در سایت ، مشاهده آرشیو مطالب ، دسته‌بندی‌ها می‌توانید از قسمت نوشته استفاده کنید.

 

رسانه : گاهی اوقات لازم است برای مقالاتی که در سایت خودتان قرار می‌دهید، تصویر ، ویدیو ، یا فایل ضمیمه در نظر بگیرید ، می‌توانید از قسمت ، رسانه‌ها ، افزودن  فایل خودتان را بارگذاری نمایید.

چرا به این مقاله نگاهی نمی‌کنید؟   افزایش سرعت سایت وردپرس با افزونه Use Google Libraries

فایل‌هایی که شما در رسانه برای یک‌بار آپلود می‌کنید در قسمت کتابخانه سایت قابل‌مشاهده هستند.

 

برگه‌ها : برگه‌ها در سایت وردپرس شاید شبیه به قسمت نوشته‌ها باشند اما تفاوت برگه‌ها و نوشته‌ها در چیست ؟ چه موقع باید در سایت وردپرس از نوشته‌ها و چه موقع از برگه‌ها استفاده کنید ؟

نوشته‌ها برای مقالاتی هستند که شما به‌صورت مداوم در سایت خودتان قرار می‌دهید و به‌صورت یک سری مطالب دنباله‌دار هستند اما برگه‌ها برای صفحات ثابت سایت استفاده می‌شوند، مواقعی که می‌خواهید یک صفحه خاص برای تماس با ما ،درباره ما ، سؤالات متداول ایجاد کنید ، صفحاتی که مربوط به موضوع خاصی نیستند اما یک جزء جدانشدنی از سایت هستند می‌توانید از قسمت برگه‌ها ، برگه موردنظر خودتان را ایجاد نمایید.

 

دیدگاه‌ها : برای مدیریت کردن نظراتی که در سایت شما منتشر می‌شوند ، از قسمت دیدگاه‌ها می‌توانید دیدگاه‌های جدید را تائید کنید ، آن‌ها را حذف کنید یا به نظرات پاسخ بدهید،هرگاه نظر جدیدی در سایت شما قرار گیرد همانند قسمت به‌روزرسانی‌ها دایره‌ای مقابل قسمت دیدگاه‌ها اضافه می‌شود و تعداد نظرات جدید را به شما نمایش می‌دهد، همچنین نظراتی که در سایت شما ارسال می‌شوند از طریق ایمیل نیز به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

نمایش : تغییراتی که لازم است در ظاهر سایت خودتان ایجاد کنید، مانند تغییر قالب، افزودن فهرست به سایت ، قرار دادن ابزارک ها ( در مورد فهرست و ابزارک ها در درس‌های بعدی به‌صورت مفصل با شما صحبت خواهم کرد) از این قسمت اقدام می‌کنیم.

خلاصه هرگاه نیاز به تغییراتی در ظاهر سایت داشتید باید از این قسمت، تغییرات را انجام دهید.

چرا به این مقاله نگاهی نمی‌کنید؟   آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی directadmin

 

 

افزونه‌ها : مکمل‌های سایت شما همین افزونه‌ها هستند ، خیلی وقت‌ها می‌خواهید به سایت خودتان امکاناتی اضافه کنید ، مثلاً فرض کنید می‌خواهید سایت وردپرس خودتان را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید ! برای این کار کافی است افزونه ووکامرس را از مخزن وردپرس دانلود کنید و بروی سایت خودتان نصب کنید.

 

 

معرفی افزونه های حرفه‌ای وردپرس

معرفی افزونه های ضروری وردپرس

 

 

خلاصه نیاز نیست برای اینکه امکانات جدیدی را به سایت خودتان اضافه کنید کار خاصی انجام دهید، باید افزونه مربوطه را پیدا کنید و افزونه را در سایت خودتان نصب کنید.

البته در نصب افزونه‌ها مراقب باشید تا از عملکرد یک افزونه مطمئن نشده‌اید افزونه را روی سایت خودتان نصب نکنید! سعی کنید افزونه‌ها را از مخزن وردپرس دانلود کنید ، افزونه‌هایی که در مخزن وردپرس وجود دارند مطمئن‌تر از افزونه‌هایی هستند که  خودتان در سایت بارگذاری می‌کنید.

شاید بگوید افزونه را نصب می‌کنم اگر افزونه  مفید نبود افزونه را پاک خواهم کرد، درست است شما می‌توانید افزونه‌ها را از سایت خودتان پاک‌کنید اما اثرات مخرب افزونه در دیتابیس سایت شما باقی خواهد ماند و افزونه به‌طورکلی از سایت شما پاک نخواهد شد.

 

کاربران : اعضای سایت شما و در آینده که فروشگاه اینترنتی خودتان را راه‌اندازی کردید و کسب‌وکار آنلاین خودتان را شروع کردید مشتریان سایت را می‌توانید در این قسمت مشاهده کنید.

 

 

صفر تا صد راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 

 

ابزارها : شاید زمانی لازم باشد و بخواهید آدرس سایت خودتان را عوض کنید، آیا باید تمام مقاله‌ها را به‌صورت دستی در سایت جدید قرار دهید ؟ خیر راهکار بهتری وجود دارد ، از قسمت ابزارها می‌توانید از محتوای سایت خودتان خروجی بگیرید و این خروجی را در سایت جدید وارد نمایید.

چرا به این مقاله نگاهی نمی‌کنید؟   تفاوت برگه ها و نوشته‌ها وردپرس

از ابزارها در قالب‌های پرمیوم(تجاری) بسیار استفاده می‌شود برای اینکه بتوانید سایت خودتان را شبیه نسخه خریداری‌شده درآوردید با این قسمت زیاد سروکار دارید.

 

تنظیمات ، هر تنظیماتی که قرار است در سایت خودتان اعمال کنید باید از این قسمت اقدام کنید، از این قسمت است که می‌تواند عنوان سایت خودتان را تغییر دهید، ایمیل جدید تعریف کنید و هر کار دیگری را انجام دهید.

 

 

همان‌طور که در دوره آموزش سئو و بهینه‌سازی سایت  (سئو چیست؟) نیز توضیح داده‌ام،  بهتر است در لینکی که برای هر مقاله منتظر می‌کنید عنوان سایت شما موجود داشته باشد ، در قسمت تنظیمات – پیوند یکتا ، حالت ساخت لینک برای سایت را به‌هیچ‌وجه ساده انتخاب نکنید و بهترین حالت ساخت لینک برای هر مقاله از عنوان سایت است تا گوگل و موتورهای جستجو از لینک سایت شما متوجه شوند که مقاله شما در رابطه با چه موضوعی هست.پس در قسمت تنظیمات-پیوند یکتا ، حالت ساخت لینک را از عنوان نوشته انتخاب کنید.

 

 

 همین الان در دوره فتح قله سئو وردپرس شرکت کنید

 

 

 

 

سیدمحمود غفاری

معتقدم راه اندازی سایت، کمتر از 5 دقیقه طول می‌کشد،انچه سایت‌های موفق و پول‌ساز را از سایت‌های غیر موفق متمایز میکند، تلاش و پشتکار مدیر سایت برای بروزرسانی مداوم سایت و تولید محتوا است. اگر میخواهید از اینترنت کسب درامد داشته باشید، به چیزی بیشتر از یک سایت نیاز دارید و آن تلاش و پشتکار همراه با راهنمایی دلسوز در این زمینه است سیدمحمودغفاری- نویسنده کتاب هفت راز سایت‌های پول ساز

مطالب مشابه

11 دیدگاه در “معرفی پیشخوان وردپرس”

  1. این ویدئو تکراری درس ۵ است و ویدئو درس معرفی ویدیویی پیشخوان وردپرس در درس آموزش ویدیویی ارسال مقاله وردپرس قراردارد. و ویدئو درس هفتم را هنوز دریافت نکردم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن